Hírek

Férjek, édesapák lelkinapja Csíksomlyón

"Én és az én házamnépe az Urat szolgáljuk" Józs 24,15

A Pasztorális Bizottság Család-munkacsoportja a szervezésében férjek, édesapák lelkinapja lesz Csíksomlyón a Jakab Antal Tanulmányi Házban 2010 február 26-28 között. A lelkinap témáiból:

  • Misztérium Éve - Az Atya és apa misztériuma (T. Kémenes Lóránt, Tűr).
  • Akarom vagy nem akarom? Döntésképes apák kellenek - Kóczinger tibor (Szatmárnémeti) .
  • Igen az apaságra - csak jobb apák teremthetnek jobb jövőt (György Attila, Szentegyháza) .
  • Családapák, családfenntartók válság idején (Péterfi Attila-Csongor, Zakariás Zsolt, Csíkszereda).
A program pénteken este 6 órakor kezdődik és vasárnap ebéddel ér véget. Részvételi díj: 110 RON / fő.

A papság évében hívjuk a férjeket, édesapákat találkozásra, töltekezésre. Az előadások után tanúságtételek hangzanak el, beszélgetésre, szentmisék ünneplésére és szentségimádásra kerül sor. De lesz ostorozás, csocsó és tánc is. Jelentkezni a programok@csalad. ro email címen lehet.

www.csalad.ro

Helyi hírek

Az egyesület számára fontos a hagyományok őrzése. A már több mint egy évtizede útjára indított káposztafesztiválnak köszönhetően számos nemzetközi kapcsolatra tettek szert, amelynek ápolása folyamatos egész évben. A találkozások során a hivatalos rendezvényeken hagyományos viseletet...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács új csapata fontosnak tartotta, hogy a térségben tevékenykedő fiatalok online is jól kommunikáljanak, ezért szervezte meg 2021. október 1-3 között az Online Kommunikációs Képzést. A program elsősorban a GYTIT csapatának, valamint...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata fontosnak tartotta, hogy már rögtön a tisztújító küldöttgyűlés után elkezdje a munkát ezért 2021. október 1-3 között tartott egy csapatösszerázót a GYTIT csapatának és tagszervezeteinek. Nem titkolt célja volt...
Read more...
„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...