Hírek

ÖKUMENIKUS TAIZÉ IMAESTEK VÁROSUNKBAN!

A Te imádra is szükségünk van!

siteon0Az elmúlt napokban egy felkérés intéztek a Haiti fiatalok a Taizé Közösséghez, hogy küldjék tovább a világban levő kis közösségekhez. Levelükben azt kérik, hogy imádkozzanak értük és Haiti lakosságáért, minden hónap 12-én egy éven keresztül, hiszen a fizikai adományokon túl szükségük van a lelki adományokra is. Így jutott el hozzánk is a kérésük a Taizé Közösségen keresztül.

Erre az adakozásra hívunk meg mindenkit az egyházközségünkből, gyülekezetünkből, hogy közösen imádkozzunk a rászorultakéért. Az ökumenikus imahét példájára most is úgy szerveztük meg az imákat, hogy minden hónapban más-más templomban, imaházban leszünk.

AZ IMAÓRÁK MINDEN HÓNAP 12-ÉN ESTE 7 ÓRÁTÓL LESZNEK.

  • Február 12-én a Szent Miklós Római katolikus templomban
  • Március 12-én az Unitárius imaházban
  • Április 12-én a Református templomban
  • Május 12-én a Szent István Római katolikus templomban
  • Június 12-én az Örménykatolikus templomban
  • Julius 12-én a Baptista imaházban

Szeretettel várunk Téged is imádkozni!

Helyi hírek

Az egyesület számára fontos a hagyományok őrzése. A már több mint egy évtizede útjára indított káposztafesztiválnak köszönhetően számos nemzetközi kapcsolatra tettek szert, amelynek ápolása folyamatos egész évben. A találkozások során a hivatalos rendezvényeken hagyományos viseletet...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács új csapata fontosnak tartotta, hogy a térségben tevékenykedő fiatalok online is jól kommunikáljanak, ezért szervezte meg 2021. október 1-3 között az Online Kommunikációs Képzést. A program elsősorban a GYTIT csapatának, valamint...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata fontosnak tartotta, hogy már rögtön a tisztújító küldöttgyűlés után elkezdje a munkát ezért 2021. október 1-3 között tartott egy csapatösszerázót a GYTIT csapatának és tagszervezeteinek. Nem titkolt célja volt...
Read more...
„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...