Misszió a Szent István Plébánián!

Minden nagyböjtben a plébániák alkalmat keresnek, hogy más lelkipásztor és a közössége segítségével a hívek számára behatóbb felkészülési lehetőséget biztosítsanak a húsvét ünneplésére. A megtérés az életünkben nem egyetlen alkalom, hanem folyamatos döntés Isten mellett és lassú, benső átalakulás. Ebben az átalakulásban kínál lehetőséget az idei missziónk is.

A Szent István Plébánia a 2010-es évre T. Papp László lelkipásztort hívta meg a Mustármag evangélizációs közösséggel Marosvásárhelyről. A misszió mottója: „Ragaszkodj ahhoz amid van, hogy senki el ne vegye koronádat” (Jel 3,11). Imádkozunk, böjtölünk, hallgatjuk és befogadjuk Isten Igéjét; elmélkedünk, virrasztunk, bűneinket megvalljuk és kiengesztelődünk a szentgyónás által. Mindezt azért, hogy gyökereinkben megújuljunk, értékeinkben gyarapodjunk, közelebb kerüljünk egymáshoz, embertársainkhoz és Istenhez.

(Olvass tovább a részletes programért)

A szokásostól eltérően mindenkit a maga helyén, hivatása, munkája, családi állapota alapján próbálnak megszólítani és az isteni üzenetet közvetíteni. Ezért zajlik a misszió két tömbben és a különféle csoportok keretében. Mindkét hétnek a végén a szentmisék igehirdetése is ebben a szellemben és megközelítésben történik. A különféle csoportoknak a plébániánk épületében kialakított közösségi teremben illetve a templomban tartjuk az összejöveteleket. A zenei összeállítást és a rockoratóriumot pedig a templomban.

A részletes program:

Március 19. – péntek: egyházközségi böjt a nap folyamán (kenyéren és vízen), az egyházközösség hitben való megerősödéséért; csendet tartani tudatosan (pl. tv, rádió mellőzése)!

- 16 Imacsoportok és egyházközségi munkatársak részére

- 18 Szentmise, utána keresztút

Március 20. – szombat a Lelki nap a bérmálkozóknak és fiataloknak

- 10–13-ig a Kossuth u. 31. sz. a Caritasnál (T. Tánczos Levente vezetésével)

- 14–17 a Szent István templomban – Papp László és a Mustármag

- 19 órától: „ÖRÖKIMÁDÁS” zenei összeállítás (Mustármag énekegyüttes) a templomban

Március 21. – vasárnap

- délben 12 órától: Egyháztanácsosok és közvetlen munkatársak részére

Március 24. – szerda

- 18,30– 20,30: Szülők részére

Március 25. csütörtök

- 10 órától missziós szentmise utána – 13-ig Időseknek

- 19– 21 : Vállalkozóknak, közéleti személyeknek

Március 26. péntek egyházközségi böjt a nap folyamán (kenyéren és vízen; csendet tartani tudatosan pl. tv, rádió mellőzésével), a szenvedélybetegekért (alkohol, cigaretta, játék, stb.), és az elidegenedett, feszültségben és nagy problémákban élő családokért!

- 13-tól Politikusoknak és helyi önkormányzatnál dolgozók részére a Polgármesteri Hivatalban

- 17–19: Pedagógusok részére

- 20– 22 : Virrasztás – Szentségimádás – Közbenjáró ima személyes gondokért

Március 27. – szombat

- 10 órától: A különféle függőségekben szenvedők és hozzátartozóik részére

- 19 órától: „HISZEK A ROMOKON” rockoratórium (Mustármag énekegyüttes) a Szent István templomban

Imádkozzunk és böjtöljünk közösen önmagunk, családjaink, népünk és egyházunk megújulásáért!

Testvéri szeretettel,

Bartos Károly plébános