Hírek

Misszió a Szent István Plébánián!

Minden nagyböjtben a plébániák alkalmat keresnek, hogy más lelkipásztor és a közössége segítségével a hívek számára behatóbb felkészülési lehetőséget biztosítsanak a húsvét ünneplésére. A megtérés az életünkben nem egyetlen alkalom, hanem folyamatos döntés Isten mellett és lassú, benső átalakulás. Ebben az átalakulásban kínál lehetőséget az idei missziónk is.

A Szent István Plébánia a 2010-es évre T. Papp László lelkipásztort hívta meg a Mustármag evangélizációs közösséggel Marosvásárhelyről. A misszió mottója: „Ragaszkodj ahhoz amid van, hogy senki el ne vegye koronádat” (Jel 3,11). Imádkozunk, böjtölünk, hallgatjuk és befogadjuk Isten Igéjét; elmélkedünk, virrasztunk, bűneinket megvalljuk és kiengesztelődünk a szentgyónás által. Mindezt azért, hogy gyökereinkben megújuljunk, értékeinkben gyarapodjunk, közelebb kerüljünk egymáshoz, embertársainkhoz és Istenhez.

(Olvass tovább a részletes programért)

A szokásostól eltérően mindenkit a maga helyén, hivatása, munkája, családi állapota alapján próbálnak megszólítani és az isteni üzenetet közvetíteni. Ezért zajlik a misszió két tömbben és a különféle csoportok keretében. Mindkét hétnek a végén a szentmisék igehirdetése is ebben a szellemben és megközelítésben történik. A különféle csoportoknak a plébániánk épületében kialakított közösségi teremben illetve a templomban tartjuk az összejöveteleket. A zenei összeállítást és a rockoratóriumot pedig a templomban.

A részletes program:

Március 19. – péntek: egyházközségi böjt a nap folyamán (kenyéren és vízen), az egyházközösség hitben való megerősödéséért; csendet tartani tudatosan (pl. tv, rádió mellőzése)!

- 16 Imacsoportok és egyházközségi munkatársak részére

- 18 Szentmise, utána keresztút

 

Március 20. – szombat a Lelki nap a bérmálkozóknak és fiataloknak

- 10–13-ig a Kossuth u. 31. sz. a Caritasnál (T. Tánczos Levente vezetésével)

- 14–17 a Szent István templomban – Papp László és a Mustármag

- 19 órától: „ÖRÖKIMÁDÁS” zenei összeállítás (Mustármag énekegyüttes) a templomban

Március 21. – vasárnap

- délben 12 órától: Egyháztanácsosok és közvetlen munkatársak részére

Március 24. – szerda

- 18,30– 20,30: Szülők részére

Március 25. csütörtök

- 10 órától missziós szentmise utána – 13-ig Időseknek

- 19– 21 : Vállalkozóknak, közéleti személyeknek

Március 26. péntek egyházközségi böjt a nap folyamán (kenyéren és vízen; csendet tartani tudatosan pl. tv, rádió mellőzésével), a szenvedélybetegekért (alkohol, cigaretta, játék, stb.), és az elidegenedett, feszültségben és nagy problémákban élő családokért!

- 13-tól Politikusoknak és helyi önkormányzatnál dolgozók részére a Polgármesteri Hivatalban

- 17–19: Pedagógusok részére

- 20– 22 : Virrasztás – Szentségimádás – Közbenjáró ima személyes gondokért

Március 27. – szombat

- 10 órától: A különféle függőségekben szenvedők és hozzátartozóik részére

- 19 órától: „HISZEK A ROMOKON” rockoratórium (Mustármag énekegyüttes) a Szent István templomban

 

Imádkozzunk és böjtöljünk közösen önmagunk, családjaink, népünk és egyházunk megújulásáért!

 

Testvéri szeretettel,

Bartos Károly plébános

Papp László lelkipásztor

Helyi hírek

Az egyesület számára fontos a hagyományok őrzése. A már több mint egy évtizede útjára indított káposztafesztiválnak köszönhetően számos nemzetközi kapcsolatra tettek szert, amelynek ápolása folyamatos egész évben. A találkozások során a hivatalos rendezvényeken hagyományos viseletet...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács új csapata fontosnak tartotta, hogy a térségben tevékenykedő fiatalok online is jól kommunikáljanak, ezért szervezte meg 2021. október 1-3 között az Online Kommunikációs Képzést. A program elsősorban a GYTIT csapatának, valamint...
Read more...
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács csapata fontosnak tartotta, hogy már rögtön a tisztújító küldöttgyűlés után elkezdje a munkát ezért 2021. október 1-3 között tartott egy csapatösszerázót a GYTIT csapatának és tagszervezeteinek. Nem titkolt célja volt...
Read more...
„Egységben az erő” címszó alatt tartotta meg a Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács a tisztújító küldöttgyűlését 2021. október 1-én Gyergyószentmiklóson a Művelődési Ház Karancsi Sándor teremében. A küldöttgyűlés résztvevői a GYTIT tagszervezetei voltak és a GYTIT által...
Read more...
Vajon milyen képességekkel kell rendelkeznem és mit kell tanulnom ahhoz, hogy boldog felnőtt legyen belőlem? Milyen munkát végeznek szüleim és hogy látom őket? Mit szeretnék elérni az életben? Mi az ami kikapcsol és az én erősségem?...
Read more...
Gyergyói Perpatvar %2021 %b %15
2021. november 22 – december 10. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén második alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely tulajdonképpen egy vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy több...
Read more...