Hírek

Van-e kiút a gyászból?

Szeretettel várunk mindenkit, aki a gyász, veszteség nehéz pillanatait éli, ugyanakkor hívjuk és várjuk azokat is, akik gyászmunkában dolgoznak vagy érdekli ez a téma.

Időpont: 2013 március 16., szombat
Helyszín: Gyergyószentmiklós, Szent Miklós plébánia Korona termében

Jelentkezés:
Darvas Piroska
Tel: 0743753494
e-mail: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Jelentkezési határidő:
2013 március 10., vasárnap

Program:

9.00: érkezés
9.30: előadás: Megszelídül a gyász okozta bánat, Tegzes Katalin segítőnővér
10.15: szünet
10.30: előadás: Orvosi szemmel a gyászról, dr. Pázmán Enikő
11.15: szünet
11.30: előadás: Lelkipásztori tapasztalatok a gyászról - veszteségről, Bara László plébános
12.15: szünet
12.30: ebéd és ebédszünet
14.00: kerekasztal: Veszteséggel élünk, de a remény fényében járunk, vezeti Tegzes Katalin segítőnővér
15.00: tematikus kiscsoportok
16.30: plénum
17.00: záró imádság
18.00: szentmise a plébánián

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...