Hírek

Népemért vállalom

A Népemért vállalom zenemű Márton Áron tiszteletére zenei missziók helyszíne és időpontja 2013. első félévében:

· Gyergyóremete: Február 24. – vasárnap – este 7 órától a Művelődési Házban
· Szováta: Február 25. – hétfő – este 7 órától a „Domokos Kázmér" Művelődési Házban
· Gyulafehérvár: Március 15. – péntek – este 7 órától a Szent Mihály Székesegyházban
· Sepsiszentgyörgy: Március 16. – szombat – este 7 órától a Szent József Templomban
· Gyergyószentmiklós: Március 17. – vasárnap – este 7 órától a Művelődési Házban
· Marosvásárhely: Március 18. – hétfő – este 7 órától a Nemzeti Színház nagytermében
· Madéfalva: Május 19. – vasárnap – este 8 órától a Művelődési Házban
· Csíkszentkirály: Május 25. – szombat – este 9 órától szabadtéren

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...