Hírek

A szenvedés és a jó Isten – a Viskó bestseller kapcsán

A kegyelem számára nem szükséges a szenvedés létezése,
de ott, ahol szenvedés van, mindig megtalálható a kegyelem is
– számos arculatában és színében.
(Részlet a Viskó c. könyvből)

Nagyböjti lelki program kreatív módszerekkel, impulzusokkal, beszélgetésekkel, természetben való időzéssel, személyes idővel.

Időpont: március 22, péntek estétől 24-e, vasárnap délig.
Helyszín: Csíkszentdomokosi Szent Margit Ház
A program vezetői: Bara Irén sa és Bereczki Silvia sa
Jelentkezni március 12-éig lehet a következő címeken:
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., 0726-406325
Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., 0753-056919

„Az ajtónál állok és kopogok" (Jel 3,20)
Személyesen kísért szentignáci lelkigyakorlat
Egy hét teljes csendben, személyes kísérettel, impulzusokkal, elmélkedésekkel, test és lélek imájával.
Időpont: augusztus 28-szeptember 3.
Helyszín: csíkszentdomokosi Szent Margit Ház,
Kísérők: Bara Irén sa és Bereczki Silvia sa

A sokarcú Mária és mi
- spirituális hétvége képekkel, zenével, irodalommal, változatos módszerekkel, a Boldogasszonnyal és a saját életünkkel.
Időpont: szeptember 27-29.
Helyszín: csíkszentdomokosi Szent Margit Ház
Vezetők: Bara Irén sa és Bereczki Silvia sa

Útkészítés az Úrnak
Bevezetés a szentignáci lelkigyakorlatokba
A szentignáci lelkiség elemeivel és a személyes kísérettel való intenzív ismerkedés, amelyek mélyebb önismeretre, a hétköznapokkal szorosabban összefonodó Istenkapcsolatra, megalapozottabb döntésekre és a mások szolgálatára való bátrabb elkötelezettségre szándékszanak segíteni.
Időpont: november 29-december 2.
Helyszín: csíkszentdomokosi Szent Margit Ház
Kísérők: Bara Irén sa és Bereczki Silvia sa

Szavainkon innen és túl
Kommunikációs tréning
Összefüggő sorozat, amelynek célja segíteni a résztvevőket abban, hogy felismerjék saját kommunikációs módjukat, csapdáikat és gátjaikat, valamint megtanulják és begyakorolják az interperszonális kommunikáció néhány olyan technikáját, amely segíti őket, hogy gördülékenyebben és hatékonyabban kommunikáljanak életük különböző helyzeteiben: családban, munkahelyen, baráti körben stb.
Időtartam: 6-8, egyenként 4 órás, egymásra épülő alkalom
Helyszín: az érdeklődés függvényében
Programfelelős: Bereczki Silvia sa (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)

Elkötelezett, mindennapi kereszténység - EMiK
Elméleti, spirituális és közösségi képzés olyan felnőttek számára, akik szeretnék mélyebben megismerni és hétköznapjainkban elkötelezetten, közösségi módon megélni hitüket , ezáltal is hozzájárulva egy szolidárisabb és igazságosabb társadalom építéséhez.
Időtartam: 6 egymásra épülő 3 órás alkalom
Helyszín: az érdeklődés függvényében
Programfelelős: Bereczki Silvia sa (Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.)

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...