Hírek

Isten építőkövei: az álmaid - Keresztirány Regionális Találkozó

Tudtad, hogy Isten építőkövei az álmaid? Ezzel a mottóval várunk az idei regionális találkozóra Udvarhelyre.

Idén a Keresztirány egy egyedi találkozásra hív meg téged és barátaidat, egy kezdeményező életre, ahol lehet nagyokat álmodni Istennel, lesznek meglepetések és kihívások és lehetőséged lesz egy olyan hétvégét tölteni ahol sok hozzád hasonló fiatallal együtt figyelhetsz arra hogy mit tartogat számodra Isten. Gyere te is és építs velünk!!!

FIGYELEM!
Ha csapatosan érkeztek a találkozóra, akkor készüljetek egy max. 5 perces kreatív műsorral amivel bemutatjátok ti csoportotok építőkockáit!!!
Helyszín: Székelyudvarhely, Márton Áron Ifjúsági Ház, Iskola utca. 2 szám
Időpont: Április 5-7., péntek 18:00 - vasárnap 14:00
Részvételi díj: 30 lej szállás nélkül, 40lej szállással. (Ebbe bele tartozik a szállás, szombati ebéd és a programokon, műhelyeken való részvétel)
Korhatár: 14-25 év
Jelentkezési határidő: max. március 30, de a helyek száma korlátozot (max 160 személyt tudunk fogadni). Jelentkezz időben.

Szeretettel várunk!

Információ: http://www.keresztirany.ro/

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...