Hírek

Zarándokút Rómába

Időpont: 2013. október 13-20 között (vasárnap reggeltől vasárnap estig)
1. Nap. Folyamatos utazás autóbusszal Magyarországig. Szállásunkat Balatonmáriafürdőn foglaljuk el – vacsorával várnak bennünket!
2. Nap. Reggeli után az utazás folytatása Szlovénián át Olaszországba, érkezés Velencébe, a lagúnák városába. Helyi vonattal utazunk be a városba. Városnézés: Szent Márk tér, Szent Márk székesegyház, Óratorony, csónakázás a velencei Grande Canal-on. Érkezés Vicenza környékére – vacsora, szállás.
3. Nap. Reggeli után az utazás folytatása Páduába, Szent Antal városába. Szentmise a szent sírja fölött. Városnézés Páduában. Továbbutazás, este érkezés Rómába, szállások elfoglalása, vacsora.
4. Nap. Reggeli szentmise, majd reggeli után utazás a Vatikánvárosba, részvétel a pápai audiencián, pápai áldásban részesülünk. Délután ismerkedés a Szent Péter bazilikával, Vatikáni Múzeum kincseivel, Sixtusi kápolnával (ahol a római pápát választják). Visszatérés a szállásunkra, vacsora
5. Nap. Reggeli után Lateráni Szent János Bazilika, Szent Lépcsők megtekintése, majd az antik Rómában visszapillantás az ókorra: Colosseum, Forum Romanum, Pantheon (közben szabadprogram, ebédidő). További séta a Trévi kúthoz, és a Spanyol lépcsőhöz. Visszatérés a szállodába, vacsora.

6. Nap. Reggeli után megtekintjük a falakon kívüli Szent Pál bazilikát a pápák arcképcsarnokával, majd utazás Assisibe, Szent Ferenc és Szent Klára életének helyszíneivel ismerkedünk. Utunkat folytatjuk a San Marinó-i Köztársaságba, (ismerkedés a vár, a székesegyház és hercegi palotával), szabadprogram, városnézés, likőrkóstolás. Szállásunk Ferrara térségében vacsorával.
7. Nap. Reggeli után az utazás folytatása, városnézés Szlovénia fővárosában, Ljubljana-ban. (városháza, székesegyház). Indulás Magyarországra, szállás Balatonmáriafürdőn. Hálaadó szentmise a település templomában. Vacsora, bórkostoló
8. Nap. Reggeli után folyamatos utazás, haza érkezés az esti órákban.

SZERVEZŐ: Antal József, gyergyóhodosi plébános
Jelentkezés emailben, telefonon vagy személyesen JÚNIUS 15-IG Antal Józsefnél. (az előleg kifizetésével)
Telefon: 0740-228696 email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. (vigyázat a pont után nem com!!! van)

Részvételi díj: 450 euró

Az ár tartalmazza: az utazást kényelmes, légkondicionált autóbusszal, 7 éjszakai szállást, 7 vacsorát, 7 reggelit, az idegenvezetést, a vonat és hajójegyeket Velencében, belépőjegyet a Sixtus-i kápolnába, metrójegyet Rómában 2 napra.
Az ár nem tartalmazza: az egészségügyi biztosítást (fejenként 5 euró – érvényes az Európai Unióban az egészségügyi kártya, akinek van; meg lehet kötni egyénileg is vagy a szervezőnél)
A Szállások 2 ágyas kényelmes szállodai szobákban

Az összeget két részben lehet kifizetni: JÚNIUS 15-IG 200 EURÓ. A második részlet SZEPTEMBER 15-IG 250 EURO

Helyi hírek

A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...
Megtalált Színek címmel, a témaköröket kibővítve 2020-2021-ben a Csoóri Sándor Alap támogatásával zajlottak a képzések. A szövés, nemezelés mellett a szappankészítés, mézeskalács díszítés és tojásfestés is szerepelt megvalósításaink között. Emellett műhelymunkák, szakmai találkozók is helyet...
Read more...