Hírek

Régiós évzáró hétvége


kirandulasHHÉvzáró kiránduláson vettek részt a Gyergyó-Csík régióhoz tartozó Házas Hétvégések június 23-án, vasárnap Marosfôn. A Maros forrás közelében található Ébner Jenô emlékháznál lezajlott idényzárón mintegy félszáz gyergyói és csíki Házas Hétvégés kapcsolódhatott ki a hétköznapok nehézségeibôl. A két régióból érkezett családok számára a kikapcsolódáson túl az egymás megismerésére is alkalom adódott, a kellemes hangulatot a gyermekek vidám, önfeledt nevetése fokozta. A megszokott HÉM kör sem maradt el, igaz ezúttal nem írni kellett, hanem szóban fejezhette ki mindenki érzéseit.
A közös hétvége keretében a családok a marosfôi templomban déli szentmisén vehettek részt. Bartos Károly plébános – a gyergyói Házas Hétvége meghonosítója - prédikációja sokakat meghatott, lelkiekben is felüdülhettek a jelenlévô családok tagjai.

Jól esett ezután elfogyasztani a szabadban, ebéd gyanánt, az otthonról hozott finomságokat. Közben megérkeztek a közös hétvégére Nagy József és Ilyés Zsolt HH-s atyák, akik jelenléte szintén jólesô érzéssel töltötte el a közös hétvégéseket.
A délután során jó szórakozást jelentett a gyergyószentmklósi Kovács Róbert és Rita által kezdeményezett játék, amelybe szinte mindenki bekapcsolódott, kivéve a kisebb gyermekekre felügyelô szülôket.
A már szokásos gyöngyfûzés zárta a csodálatos napot. Ennek során mindenki elmondhatta a közös családos nappal kapcsolatos számára legszebb, gyöngyszerû gondolatot.
Az e sorok írója számára a nap gyöngyszemét a nem egészen 3 éves Ilka kislányunk éneklôs hangulata jelentette.
A tervek szerint a közeljövôben lesz még ehhez hasonló közös hétvége.Koszonjuk a Hargita Megye Tanacsanak a megvalositashoz nyujtott segitseget.

Rokaly Zsolt és Magdolna, Gyergyó régió

Helyi hírek

Gyergyói Perpatvar %2022 %b %11
A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács idén harmadik alkalommal szervezte meg a Gyergyói Perpatvar című rendezvényt a gyergyói medencében, amely egy fantasztikus vita klub középiskolások számára. A rendezvény egy többfordulós vitaverseny, amely 2 szakaszból állt. Először...
Read more...
A mai világban sajnos háttérbe vannak szorulva az emberi kapcsolatok, pontosabban a kapcsolataink nagy része az online térben valósul meg, különböző játékokon, applikációkon és közmédiai platformokon keresztül. A Gyergyó Területi Ifjúsági Tanács úgy döntött, hogy...
Read more...
Az év vége mindig a nagy találkozásokról szól. 2022 decemberének végéhez közeledve a Gyergyó-medencei diáktanácsok elnökeivel és alelnökeivel találkoztunk. Átbeszéltük az idei év megvalósításait és a jövő évi terveinket. Fontosnak tartjuk, hogy ők is tudják:...
Read more...
Ifjúsági börze %2022 %b %27
Idén a GYTIT hagyományossá vált Ifjúsági börzéjét rövidített programmal tudták megszervezni, viszont ez a színvonalasságában és a hasznosságában nem gyengítette a rendezvényt.   Év végén találkoztak a Gyergyói-medencében tevékenykedő ifjúsági szervezetek, diáktanácsok képviselőivel. A program kora délután...
Read more...
A gyergyói szociális szakkönyvtár 2014-ben jött létre abból a célból, hogy a városunkban jelenlévő segítő foglalkozású szakembereknek, illetve a távoktatásos képzési formában segítő szakmákat tanuló diákoknak segítségére legyen a szakmai felkészültségre. Azóta a könyvtár állománya...
Read more...
Napjainkban egyre több ember törekszik a környezettudatosabb életmódra. Egyre inkább bőrünkön érezzük az ökológiai válság hatásait, leginkább klímánk megváltozása és az egyre gyakoribbá váló extrém időjárási jelenségek jelzik a növekvő problémát. Próbálunk tenni az ökológiai...
Read more...