Ifjúsági programok

Ifis programok februárban

  • Február 4., 19 óra: „És mégis mondj igent az életre”, Viktor E. Frankl és a logoterápia
  • Február 11 18 óra: filmklub: A kísérlet

43714_2A film alapjául az 1971-es, hírhedt Stanford-i börtönkísérlet szolgál. A kutatólaborban egy valódi börtönt modelleznek, cellákkal, rácsokkal és megfigyelő kamerákkal felszerelve. Két héten keresztül 20 férfi játssza el a börtönőrök és a rabok szerepét, miközben a tudósok az agresszív viselkedést vizsgálják. A rabok el vannak zárva, és látszólag enyhe megkötések vonatkoznak rájuk, az őrök pedig azt az utasítást kapják, hogy fizikai erőszak nélkül próbáljanak meg rendet tartani. A résztvevők közül bárki bármikor kiléphet, de a szereplőknek fizetett díjat ebben az esetben nem veheti fel.

Az első napokban a két csoport közötti hangulat inkább csak bizonytalan, de ahogy telik az idő egyre több valódi konfliktus alakul ki, az őrök pedig egyre drasztikusabb korlátozásokat vezetnek be a fegyelem megtartása érdekében. Egyre inkább úgy tűnik, hogy a kísérlet túl jól sikerül.

színes, német thriller, 114 perc, 2001, 18 éven aluliak számára nem ajánlott.
rendező: Oliver Hirschbiegel, szereplők: Moritz Bleibtreu, Christian Berkel, Oliver Stokowski