Prédikációk

2010 május 29 - Templombúcsú

Abban az időben: Jézus ismét Jeruzsálembe ment tanítványaival. Amikor a templomban járt, odaléptek hozzá a főpapok, az írástudók meg a nép elöljárói, és megkérdezték tőle: "Miféle hatalommal teszed ezeket? Ki adta neked a hatalmat, hogy ilyeneket tegyél?"

Jézus így válaszolt: "Én is kérdezek tőletek valamit. Feleljetek rá, és akkor majd én is megmondom nektek, hogy milyen hatalommal cselekszem. János keresztsége a mennyből volt-e vagy az emberektől? Válaszoljatok nekem!"

Erre tanakodni kezdtek egymás között. Így okoskodtak: "Ha azt mondjuk: "A mennyből volt", azt fogja felelni: "Hát akkor miért nem hittetek neki?" Mondjuk talán azt, hogy Az emberektől?" Féltek azonban a néptől, mert mindenki azt tartotta, hogy János valóban próféta volt. Végül is ezt válaszolták: "Nem tudjuk."

Jézus erre azt felelte: "Akkor én sem mondom meg, milyen hatalommal cselekszem ezeket."

.